Hjem > Aktuelt

Jørgen Aschim – som har fått sin advokatbevilling

Vi ønsker å gratulere Jørgen Aschim som har fått sin advokatbevilling! 

Sjekk ut hans refleksjoner rundt fullmektigperioden i AVCO, hans beste råd til fremtidige fullmektiger og advokatyrket.

Hvordan har det vært å være advokatfullmektig i AVCO?

Jørgen: «Det har vært både lærerikt og spennende. Jeg har fått jobbe veldig bredt og under flere prinsipaler som har hatt ganske ulike tilnærminger, noe som har gitt meg et stort og variert læringsutbytte.»

Hvilket råd vil du gi til nyutdannede som starter som advokatfullmektig?

Jørgen: «Husk å minne deg selv på at fullmektigperioden først og fremst er en læringsfase. Det er ikke meningen at du skal kunne alt fra før, men at du skal lære deg mest mulig underveis.»

Hva liker du best med jobben din og hva ser du mest frem til nå som du er advokat?

Jørgen: «Jeg er veldig fornøyd med å jobbe bredt, men likevel innenfor rammene av fagområdet forretningsjus. Det gir en fin og antageligvis ganske sjelden balanse mellom å være spesialist og generalist. Etter flere år som jurist innenfor et svært spesialisert fagområde, er det givende å ta del i flere sider av klientenes forretningsvirksomhet.»

No results found.

Google Translate

We use Google Translate on this page. It can result in incorrect translation.

Send din problemstilling

Å sende inn din problemstilling til oss er helt uforpliktende. Vi må først se på din sak for å finne ut hvordan vi best kan hjelpe deg videre.

Fyll ut skjema, så tar vi kontakt så snart som mulig.

Du kan også ringe oss på telefon eller sende inn problemstilling via vår e-post. 

T: +47 21 09 59 95
E: kontakt@avco.no